Etsimme tiimiimme hallintokoordinaattoria

Etsimme tiimiimme hallintokoordinaattoria toistaiseksi voimassa olevaan työsuhteeseen!

Pysyykö sinulla excelit järjestyksessä? Oletko helposti lähestyttävä, tarkka ja täsmällinen? Onko sinulla intoa maaseudun kehittämiseen?

Hallintokoordinaattorin työtehtäviä ovat Leader-yhdistyksen talous- ja henkilöstöhallinto, omien hankkeiden maksatushakemukset sekä yhdistyksen viestintä ja tiedottaminen. Tehtävään kuuluu myös rahoitettujen hankkeiden toteutukseen, taloushallintoon ja maksuhakemuksiin liittyvä neuvonta. Hallintokoordinaattori toimii Leader-yhdistyksen hallituksen sihteerinä.

Hakijan omien kiinnostusten mukaisesti tehtävään voidaan sisällyttää myös muita yhdistyksen tehtäviä, esimerkiksi hankeneuvontaa.

Hallinnollista työtä tehdään tiiviissä yhteistyössä toiminnanjohtajan kanssa ja viestintää koko henkilöstön kanssa.

Hakijalta edellytetään:

  • vähintään alempaa korkeakoulututkintoa
  • hyvää suomen kielen taitoa
  • erinomaisia IT-taitoja
  • taloushallinnon osaamista
  • omatoimisuutta ja itseohjautuvuutta
  • hyviä viestintä- ja vuorovaikutustaitoja sekä yleisimpien markkinointiviestintäkanavien hallintaa

Eduksi luetaan

  • Leaderin, Maaseuturahaston tai muun hankerahoituksen tuntemus
  • toimintaryhmän aluetuntemus
  • kokemus yhdistystoiminnasta

Työpiste sijaitsee ensisijaisesti Sodankylässä, myös muista ratkaisuista voidaan tarvittaessa neuvotella. Työtä voi tehdä osittain etänä. Työ edellyttää oman auton käyttöä ja mahdollisuutta työskennellä iltaisin ja viikonloppuisin.

Hallintokoordinaattorin palkka on 3 100–3 500 € riippuen hakijan osaamisesta ja työkokemuksesta. Palkkauksessa noudatetaan AvainTES ja 6 kk:n koeaikaa. Paikka täytetään mahdollisimman pian, edellyttäen, että hallitus hyväksyy palkkauksen 4.4.2024 järjestettävässä kokouksessaan.

Lisätietoja tehtävästä antaa toiminnanjohtaja Johanna Mikkola ensisijaisesti sähköpostitse johanna.mikkola@pohjoisinlappi.fi tai kehittämispäällikkö Annika Kostamo/040 134 9940 tai annika.kostamo@pohjoisinlappi.fi

Työhakemukset ja ansioluettelot toimitetaan viimeistään keskiviikkona 10.4.2024 sähköpostitse johanna.mikkola@pohjoisinlappi.fi.